Барселона разгроми Реал Мадрид в САЩ

Барселона разби Реал Мадрид с 3:0 в контролна среща, част от лятната подготовка и на двата отбора в САЩ. Двубоят се проведе пред над 80 000 фенове в Арлингтън, Тексас. Точни за каталунците бяха Усман Дембеле (15), Фермин Марин (85) и Феран Торес (90+1). Винисиус пропусна дузпа за „белия балет“, а освен това възпитаниците на Карло Анчелоти на три пъти удариха гредите.

„Блуагранас“ удариха греда още в 4-ата минута чрез Ориол Ромеу. В 15-ата минута Барселона организира страхотна атака, при която Педри пусна отличен пас към Дембеле, а французинът от малък ъгъл с шут по диагонала вкара за 1:0.

Четири минути по-късно Феде Валверде центрира в наказателното поле, където Джуд Белингам не успя да засече топката, но тя срещна ръката на Роналд Араухо и Реал получи дузпа. Зад топката застана Винисиус, чийто силен шут срещна напречната греда. В 39-ата минута удари на Винисиус и Белингам срещнаха гредата, след което защитата на Барса успя да изчисти.

В 62-ата минута гредата още веднъж попречи на „кралете“ да стигнат до гол. Ударът на Орелиен Чуамени имаше и сила, и точност, но топката се отби от напречната греда, а след това и от гърба на Тер Стеген.

В 85-ата минута Барселона стигна до втори гол. Тони Кроос загуби топката в центъра, което позволи на Сержи Роберто да напредне и да намери Фермин Марин. Младокът отправи страхотен удар и заби топката под гредата за 2:0.

В последните секунди на мача „блаугранас“ стигнаха и до трети гол. Марин изведе Феран Торес, който прехвърли технично Куртоа, а след това насочи в празната врата за крайното 3:0.