Ботев Пловдив с първа победа за сезона

Ботев Пловдив се поздрави с първи успех за сезона. „Канарчетата“ победиха с 2:1 Етър във Велико Търново в доста атрактивен двубой за efbet Лига.

Мачът бе дебютен за временния треньор на пловдивчани Рафаел Ферейра, наследил на поста освободения Станислав Генчев.

С тази загуба „болярите“ остават един от само двата тима без победа от старта на кампанията. Пирин е вторият такъв отбор.

Всички голове на „Ивайло“ паднаха през втората част, докато през първата бе отменено попадение на Реда Рабей.

Ивелин Попов откри в 66-ата минута, но „виолетовите“ изравниха седем по-късно чрез Николай Янков.

Победният гол за „жълто-черните“ отбеляза доскоро отлъченият от първия състав Антоан Бароан. При попадението имаше ВАР преглед за игра с ръка на Йонас Там, която не бе счетена за нарушение от шуменският рефер Станислав Тодоров.

В първата минута Мартин Тошев можеше да обстрелва, ала се засуети и топката бе изчистена от краката му. Десетина минути по-късно много неубедителен пас на Валери Христов поднесе топката на Секулич, който потърси Акере на окол 12-13 метра от вратата. Топката обаче дойде назад за левичаря и той стреля високо.

Гол за Ботев Пловдив бе отменен след около четвърт час игра. Балоянис центрира беузпречно от лявото крило, а Рабей засече с глава и прати топката в мрежата. Попадението на халфа обаче бе отменено заради засада, като все пак ситуацията беше разгледана и с ВАР.

Сетне Ботев разви много добра атака по десния фланг, която се пренесе към дъгата. В хода на нападението Попов отстъпи възможността да стреля на Карабельов, а тоу, усещайки човек на гърба си даде шанса на Рабей, който обаче шутира доста високо.

Десетина минути преди почивката Ханкич и Там допуснаха сериозна грешка, която прати топката в краката на Шано, но халфът не видя, че няма човек на вратата и не отправи хубав изстрел.

Чутовен пропуск направи и Ботев Пловдив в края на първото полувреме. От самата аутлиния Акере върна топката към малкия пеналт, а там от 4-5 метра Секулич засече, но Мартин Величков показа изумителен рефлекс и запази вратата си без гол.

Началото на втората част започна с уникален шанс за Етър. Първо удар с глава на Букхолда се отклони в напречната греда, а при добавката Мартин Тошев не намери празната врата с глава, пращайки топката над вратата.

Малко по-късно Ханкич се оказа последна преграда за Тошев. Вратарят отрази удар по земя на нападателя.

В 66-ата минута Ботев откри. Ивелин Попов получи на границата на наказателното поле, освободи си място за изстрел и въпреки че Мартин Величков докосна топката и я отклони в гредата, то тя влезе във вратата му за 0:1.

Николай Янков изравни за Етър седем минути, след като Ботев откри. Кольо Станев напредна при една контраатака по десния фланг и с отлично ниско подаване намери влезлия от пейката халф, който реализира за 1:1, възстановявайки паритета на стадион „Ивайло“.

Самюел Акере бе изведен на нелоша позиция за стрелба, макар и малко встрани. Крилото опита да намери далечния ъгъл на Величков, но стражът отрази с крак.

Ботев Пловдив поведе отново в 89-ата минута. Георги Ангелов подходи много неумело в опита си да пресече една топка към Бароан и буквално я поднесе на доскоро низвергнатия нападател, който с майсторски удар в долния ляв ъгъл даде преднина на своите. Голът бе разгледан и чрез ВАР системата заради игра с ръка на Йонас Там, но Станислав Тодоров счете, че няма причина да отмени попадението и така „канарчетата“ се поздравиха с първите си три точки от началото на сезона след скорошното уволнение на треньора Станислав Генчев.