ЦСКА София в търсене на първа шампионатна победа след издънката срещу Хебър

ЦСКА София в търсене на първа шампионатна победа след издънката срещу Хебър.

ЦСКА посреща дебютанта в елита Крумовград в мач от втория кръг на efbet Лига. Срещата на „Българска армия“ е от 21:15 ч. и ще бъде ръководена от пловдивския рефер Владимир Вълков.

Двубоят може да наблюдавате пряко в ефира на DIEMA SPORT, а на Gong.bg ще имате възможността да проследите всичко най-интересно от него минута по минута.

„Червените“ излизат за задължителен успех след нулевото равенство в Пазарджик в първия кръг. Изненадващо или не, пазарджиклии се оказаха препъни камък за кандидат шампионите и през този сезон, удържайки нулевото равенство на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик. Играчите на Саша Илич нямат право на нова ранна грешка в атаката на титлата и ще искат да се реваншират пред собствените си фенове.

От своя страна, „жълто-сините“ ще търсят нова изненада, след като преди седмица шокираха Лудогорец и го победиха с 3:1 на базата в пловдивския квартал „Коматево“, хвърляйки бомбата на кръга. Новаците от Крумовград пък от друга страна продължиха любопитната тенденция и линия, на старта на шампионата през последните години, новак да побеждава шампионите от Разград.

Добрата новина за сръбският спец на „армейците“ Саша Илич е, че Данило Асприля е на линия за срещата. Колумбийското крило пропусна мача с Хебър, тъй като все още не беше получил работна виза, но се очаква днес да запише дебютните си минути за ЦСКА, повеждайки атаката на тима в отсъствието на контузения таран и голмайстор на тима от миналия сезон, Дюкенс Назон. Вероятно защитникът Браян Кордоба, сънародник на крилото, също ще направи своя официален дебют, дори започвайки от първата минута. Титулярно място ще получи и Матиас Фаетон, който срещу Хебър се включи на почивката и се понрави с отиграванията си пред „червените“ привърженици.

Крумовград също има нов футболист и това е бразилецът Диего Рапозо. Гостите излизат в ролята на тотален аутсайдер срещу 31-кратния шампион, но от управата на клуба показаха, че ще искат всеки в елита да се съобразява с присъствието им. Тимът от Южна България далеч не е тотален аутсайдер, както повечето специалисти смятат, след показаното от тях в сблъсъка с шампиона Лудогорец и не на последно място някои опитни състезатели в родния футбол и не само в лицето на Божидар Кацаров, Алекс Колев, Серкан Юсеин, Александър Георгиев, Янко Георгиев и някои други.