Григор Димитров надигра Франсис Тиафо в доиграването и ще играе в четвъртия кръг на Уимбълдън

Григор Димитров постигна впечатляваща победа на световния №10 Франсис Тиафо с 6:2, 6:3, 6:2 в третия кръг на „Уимбълдън“. Мачът стартира в събота, но беше прекъснат в третия сет при резултат 2:1 за американеца заради дъжда в английската столица.

И днес родната ни тенис ракета не даде никакви шансове на Тиафо, който в безсилието си изпусна нервите и оцвети корта с няколко псувни. 20 минути бяха достатъчни на Гришо да довърши започнатото в доиграването, в което не даде дори гейм на съперника си.

Българската тенис звезда все още няма загубен сет от началото на турнира, след като спечели с 3:0 срещу японеца Шо Шимабукуро (6:1, 6:2, 6:1) и Иля Ивашка от Беларус (6:3, 6:4, 6:4).

В следващия си мач Димитров ще се изправи още утре срещу световния №6 Холгер Руне, който отстрани Алехандро Давидович Фокина в петсетова драма, продължила 4 часа. Гришо достига за трети път в кариерата си до 1/8-финал на Уимбълдън, като за последно го направи през 2017 г. Досега той не е играл срещу Руне.

ТРЕТИ СЕТ

Доиграването започна при 30-0 за Гришо, който с отличен сервис и форхенд-уинър направи 40-0, а после с ас изравни – 2:2. Страхотната игра на нашия тенисист му донесе пробив в следващия гейм, а решаващата точка бе спечелена благодарение на минаващ бекхенд, който провокира сгрешено воле – 3:2 с пробив. Той бе затвърден при подаването на Димитров, въпреки че започна с една от малкото непредизвикани грешки от форхенд за 0-15. След това Гришо не даде шансове на Тиафо, а последното разиграване бе истинска наслада за окото. В него Гришо показа търпение и здрава психика, за да триумфира накрая – 4:2.

Това сякаш разклати и без това нестабилния американец, който си изусна нервите с няколко псувни, а след непредизвикана грешка изстреля топка към трибуните. Това му донесе предупреждение от съдиите, а Григор уверено трупаше точка след точка.

При 0-30 двамата направиха атрактивно разиграване, спечелено от Тиафо с атрактивно бекхенд-воле. Димитров обаче стигна до два брейк-бола и реализира още първия, след като съперникът му прати топката в мрежата опита си за воле – 5:2. Тиафо се предаде и дори не направи опит да остане още малко в мача, след като бе победен на 0 в последния гейм – 6:2.