Испания спечели UEFA EURO 2024

spain champions uefa euro 2024

Испанският футболен отбор влезе в историята, като спечели четвъртото Европейско първенство в историята си, в Германия. Никой не е печелил повече. Отборът на Де ла Фуенте победи Англия в много напрегнат финал. Нико Уилямс се разписа, Палмър изравни, а в 87-ата минута Оярзабал отбеляза победния гол.

Триумфът на Испания на турнира е заглавие на всички големи международни медии. Във Франция L’Equipe озаглавява „Недосегаемите“. „Испания печели Евро 2024, като побеждава Англия и постига историческа четвърта корона“, подчертават френските медии. Индивидуалните похвали са за Нико Уилямс, Ламине Ямал и Дани Олмо. Той не вкара гол, но се открои „като систематично предлагаше решения на своите съотборници“.

Bild пише: „Испанско парти на финала“ и нарича Нико Уилямс и Ламине Ямал „супер нападателите“. La Gazzetta dello Sport пише: „Испания на върха на Европа“. „След тежко първо полувреме Родри остава в съблекалнята и когато всички очакваха Ла Роха да се разклати психически, идва голът, който обръща резултатите, с Нико Уилямс, подпомаган от Ямал.

Относно реакцията на Испания при гола на Англия, италианският вестник казва, че „Испания не се депресира, тя атакува, в 86-ата минута с Оярсабал. „Заслужено, със седем победи в седем мача и определено с по-убедителна игра, от тази на Англия“, се казва в него.

Престижният New York Times подчертава победата на Испания на първата си страница с „късния гол на неочаквания герой Оярсабал“. В Аржентина Оле озаглавява „Шампион на Испания и рекордьор: те победиха Англия и спечелиха четвъртата си еврокупа“, докато в Бразилия Globo Esporte казва „Четирикратен шампион! Испания победи Англия и запази евротитлата.

В Англия настроението е тъжно, след 60 години без голяма титла. „Още едно толкова близо“ е заглавието на Daily Mail. „Гардиън“ е със заглавие „Испания разбива английските мечти с късна победа с 2-1 във финала“. Английският вестник хвали „прекрасното представяне в Берлин“. The Sun казва: „Трите лъва страдат отново на финала на Евро, тъй като Саутгейт и неговите герои падат на последното препятствие“.

Източник :La Razon