Локо Пд надделя с минималното 1-0 над Арда

Локомотив Пловдив победи Арда с 1:0на „Лаута“ във втори мач от 6-я кръг на efbet Лига. Двубоят предложи много картони, като съдията бе безкомпромисен. В герой за „смърфовете“ се превърна младият Петър Андреев, който отбеляза единственото попадение в срещата. Гол на Станислав Иванов бе отменен поради засада. С тази победа Локомотив Пловдив е вече на върха в efbet Лига с 16 точки, а Арда остава на 8-о място със 7 пункта на сметката си.

В 10-а минута бе първата по-интересна ситуация, след като Димитър Илиев се справи чудесно, като намери и Джовани, който показа страхотна техника и стреля силно с левия крак по диагонала, но топката премина над напречната греда.

Две минути преди края на първата част Локомотив Пловдив организира чудесна атака, при която Матеус Да Силва намери великолепно Димитър Илиев, който отправи удар с глава, преминал на сантиметри от дясната греда на Господинов.

В 67-а минута Арда имаше добър шанс след пряк свободен удар, при който в наказателното поле бе намерен футболист на тима от Кърджали, но след неговия удар с глава, Хоркаш успя да улови. Само две минути по-късно Локомотив Пловдив направи скоростна контраатака след корнер на Арда, при който Котев сбърка фатално, а Петър Андреев бе изведен сам срещу вратаря, като нападателят запази хладнокръвие и завърши по чудесен начин в далечния ъгъл на Господинов.

В 73-а минута Станислав Иванов бе изведен на чудесна позиция, като преодоля Динко Хоркаш и успя да реализира на опразнената врата. Положението бе разгледано с ВАР, като бе отсъдена засада, а голът бе отменен.

Кристиян Пешов бързо бе замесен в сблъсъка, като получи на страхотна позиция в добавеното време, но ударът му бе париран от Анатоли Господинов.

Стартови състави:

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 13. Матеус Да Силва, 91. Хорхе Сегура, 3. Калоян Костов, 44. Ангел Лясков, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 10. Джовани, 14. Димитър Иилев, 7. Бабакар Дион, 9. Георги Минчев

Треньор: Александър Томаш

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков, 11. Мартин Стойчев, 17. Иван Коконов, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов

Треньор: Александър Тунчев