Младежите с минимален успех над Израел

Отборът на България U21 победи Израел U21 с 1:0 във втория си мач от квалификациите за Евро 2025. Преди няколко дни възпитаниците на Александър Димитров завършиха наравно 1:1 във визитата си на Естония.

През първото полувреме попадения нямаше. Никола Илиев обаче даде преднина на българския състав в 50-ата минута със страхотен гол.

Така младите ни надежди ни взеха три точки и поне временно се изкачиха до второто място в Група D.

Българският състав започна добре срещата. Още в 3-ата минута Никола Илиев проби отлично по левия фланг, стигна до пеналтерията, но се забави с паса. Все пак той се обърна и намери Емил Ценов на границата на наказателното поле, но ударът на втория бе блокиран.

Пет минути след това Петър Андреев опита късмета си с далечен изстрел, който обаче не бе точен. До него се стигна, след като Георги Николов пресира сериозно противниковата защита и това доведе до грешка в изнасянето.

В 14-ата минута българските футболисти разиграха отлично край наказателното поле на Израел с по едно подаване. Атаката завърши Шопов, но изстрелът му бе спрян от защитник на гостите. Две минути след това Никола Илиев също пробва от сериозна дистанция, но изпълнението му мина високо над напречната греда.

Никола Илиев за пореден път нахлу в наказателното на израелците в 20-ата минута. Последва центриране към Мартин Стойчев на далечната греда, който стреля, но встрани от целта. Секунди след това Петър Андреев също се озова в пеналтерията, но по десния фланг. Младокът пусна остър пас по земя, но до него не стигна друг от българските национали.

В 25-ата минтуа дойде и първият точен удар към вратата на България. Кранчеполски нанесе силен и далечен изстрел, който попадна в средата на вратата, а Пламен Андреев нямаше проблеми да улови топката.

Минута след това Станислав Шопов получи в наказателното от Георги Николов. Той успя да се завърти на няколко пъти и да излъже израелските защитници, след което нанесе изстрел по земя. Дзарфати обаче внимаваше и спаси.

В 37-ата минута на два пъти опитахме центрирания отляво, но намеси на израелската отбрана ни лишиха от нещо по-опасно. Емил Ценов пък реши да стреля от сериозна дистанция по земя – точно, но без проблеми за стража на гостите.

Последва добра атака на Израел и удар, който мина на сантиметри от гредата на българската врата и то след рикошет. Гостите изпълниха ъглов удар, с който българските национали се справиха без никакви проблеми.

На старта на второто полувреме Мартин Сораков замени на терена Петър Андреев. Десет секудни след подновяването на играта Георги Николов опита да застраши Дзарфати, но изпълнението му с левия крак бе разочароващо.

В 49-ата минута Халаили почти се измъкна очи в очи с Пламен Андреев. Все пак вратарят на Левски успя да се справи, с помощта на Християн Петров.

Последва бърза атака на България, а Мартин Сораков успя да преодолее излезлия напред страж на Израел. Той пусна към Никола Илиев, който показа хладнокръвие, успя да финтира, а след това прати топката в мрежата на Израел.

В 64-ата минута 19-годишният Мохамад Абу Рами закъсня с влизането си и намери крака на Мартин Атанасов с бутоните напред. Главният съдия на срещата Иракли Квирикашвили обаче не показа дори жълт картон на израелския футболист.

В 67-ата минута Харуш опита изстрел от сериозно разстояние, а топката рикошира в български футболист, което можеше да затрудни Пламен Андреев. Все пак топката прелетя встрани от вратата.

Шест минути по-късно отново младите „лъвове“ погледнаха към вратата на израелците. Емил Ценов нанесе страхотен шут извън наказателното поле, а само блестящата намеса на Томер Дзарфати лиши българите от нов гол.

Асен Митков пробва да спечели дузпа за България след добра атака в 84-ата минута. Той се сгромоляса след като не успя да изпревари стража на Израел до топката, а  грузинският реферът от своя страна показа на Митков жълт картон за симулация.