Локомотив Пловдив с драматична победа над Хебър в Пазарджик

Локомотив Пловдив записа шеста поредна победа в еfbet Лига, надделявайки над Хебър в луд мач в Пазарджик с 4:3. Двата отбора изиграха впечатляващо първо полувреме, в което паднаха и седемте попадения в срещата. „Смърфовете“ поведоха още в 3-ата минута с гол на Джовани. Домакините обаче стигнаха до обрат, след като на два пъти се разписа Георги Николов (12,18). В 25-ата минута гостите изравниха чрез Калоян Костов, а в 37-ата минута дойде и вторият обрат в срещата с гол на Бабакар Дион. В 44-ата минута Николов оформи своя хеттрик, а в продължението на първата част Ефе Али вкара за 3:4.

През второто полувреме Александър Томаш прибра своя отбор, който действаше на контраатака. Домакините имаха две възможности за гол чрез Ангел Бастунов и Николов, които Динко Хоркаш спаси.

Така след седем кръга Локомотив е лидер във временното класиране с 19 точки. Хебър заема 4-о място с 11 точки.

Първата възможност в мача се откри през домакините. „Смърфовете“ сбъркаха в центъра, като Карлос Охене пресече подаването на Димитър Илиев. Ганаецът опита да изненада Динко Хоркаш от далечна дистанция, но топката мина далеч от вратата. В 3-ата минута Локомотив поведе с първата си по-сериозна атака в срещата. Ангел Лясков получи отляво, освободи се от Николай Николаев и центрира в наказателното поле, където Георги Минчев подаде към Джовани, а бразилецът от точката за изпълнение на дузпа вкара за 0:1.

Хебър бързо успя да възстанови равенството. В 12-ата минута Георги Николов се възползва от грешка на Динко Хоркаш и прати топката в мрежата на „смърфовете“. Нападателят получи пас от дълбочина от Жоао Сеско, а хърватинът излезе да го пресече, но позволи на Николов, който изпревари Лясков, с глава да го елиминира и на празна врата да вкара за 1:1.

Пет минути по-късно Локо пропусна отличен шанс отново да излезе напред в резултата. Минчев свали с глава центриране отдясно, но оставеният непокрит в наказателното поле Димитър Илиев не успя да засече топката. В ответната атака Хебър направи пълен обрат. Роберт Мазан напредна отляво и с прецизно центриране намери връхлитащия Георги Николов, който засече във вратата за 2:1.

Головете на „Георги Бенковски“ продължиха да валят и в 25-ата минута „черно-белите“ изравниха. Джовани центрира от корнер, а в наказателното поле Георги Минчев не успя да нанесе хубав удар с глава, като прати топката в тялото на Димитър Илиев. Кълбото се върна към Калоян Костов, който от десетина метра с мощен удар прати топката във вратата. Попадението беше прегледано от ВАР за потенциална засада на Хорхе Сегура, но такава нямаше – 2:2.

В 31-ата минута „гробарите“ поискаха дузпа. Карлос Охене се опита да копне топката и да изведе Николов на стрелкова позиция в наказателното поле, като кълбото срещна ръката на Кристиян Пешов. Повторенията показаха обаче, че защитникът е прибрал ръката си и няма основания да се отсъди наказателен удар. Малко след това един от голмайсторите на Локомотив Калоян Костов получи контузия и беше заменен от Ефе Али.

В 37-ата минута „смърфовете“ си върнаха водачеството в мача. Джовани получи отляво, а Николаев, който опита да го спре се подхлъзна. Бразилецът подаде към Георги Минчев, който не успя да отиграе добре, но въпреки това най-съобразителен беше Евандро, който изпревари вратаря, елиминира го и с успореден пас намери Бабакар Дион, който вкара в опразнената врата за 2:3.

Минута преди края на първото полувреме Хебър отново изравни. Атанас Кабов центрира остро от корнер, а футболист на гостите не успя да изчисти с глава, вместо това продължи към вратарското поле, където Георги Вълчев насочи в далечния ъгъл с глава, но топката срещна гредата. Сегура и Минчев не успяха да се ориентират добре, а от това се възползва Николов, който от 2-3 метра нямаше как да сбърка, оформяйки своя хеттрик в мача.

Това обаче не беше всичко през пурвата част и в третата минута на продължението на първото полувреме „черно-белите“ отново бяха напред в резултата. Джовани центрира от ляво от пряк свободен удар, а в наказателното поле Ефе Али се извиси над всички и прати топката във вратата за 3:4, оформяйки по този начин и крайният резултат в двубоя.

В 54-ата минута вратарят на гостите блесна със страхотна намеса. Ангел Бастунов получи в наказателното поле, справи се с Али и отправи силен удар, който Хоркаш успя да спаси. Малко след това Охене нахлу в наказателното поле, успя да играе първи с топката с глава, след което падна след съприкосновение със Сегура. Главният рефер Валентин Железов прецени, че няма основания да отсъди дузпа, а ВАР потвърди решението му.

В 82-ата минута отново Хоркаш трябваше да се намесва. Охене подаде към резервата Олексей Збун отдясно. Украинецът центрира в наказателното поле, където Николов изпревари Сегура и Али и отправи удар с глава, който вратарят на гостите изби в корнер. Малко след това удар на Дион мина покрай вратата.

В 86-ата минута Алфа Конте изведе друга резерва Петър Андреев сам срещу Матвей Игонен. Фланговият нападател напредна и отправи удар, който вратарят изби с крак.