Назон с две попадения срещу ЦСКА1948

Отборът на ЦСКА спечели „червеното” дерби срещу ЦСКА 1948 на стадион „Българска армия”. Домакините се наложиха с 2:0, а в герой за тях се превърна Дюкенс Назон, който реализира и двете попадения за своите. Със спечелените три точки ЦСКА се изкачи на четвърто място във временното подреждане, изпреварвайки днешния си противник, който остава на седма позиция.

Двубоят започна на високо темпо, като още в първите пет минути на срещата двата тима успяха да стигнат до положение пред противниковата врата. Първият удар бе отправен от Рууни Ева, който получи на границата на наказателното поле и стреля, но прати топката над вратата.

Домакините отговорихте с изстрел на Тобиас Хайнц от пряк свободен удар, но и той не успя да намери рамката на вратата.

Постепенно футболистите на Нестор Ел Маестро успяха да установят домакински натиск и се настаниха трайно в половината на своя противник.

В 11-ата минута Наумов трябваше да се намесва решително след отлична комбинация между Тобиас Хайнц и Джонатан Линдсет. Първият центрира отляво в наказателното поле, където сънародникът му бе оставен непокрит и стреля с глава, но Наумов акробатично изби в първи корнер.

Точно след четвърт час игра, ЦСКА имаше нова възможност да открие резултата. Тибо Вион се нагърби с далечен изстреля, но след няколко рикошета топката промени траекторията си и се оказа на Линдсето отдясно. Вратарят на гостите обаче внимаваше и предвидливо излезе напред и изпревари нападателя на домакините.

Домакините продължиха да бъдат по-активният тим на терена, който създаваше по-интересните ситуации до този момент. В 21-ата минута се стигна и до първото спорно положение в двубоя. Марселиньо Кареасо отне топката от Педриньо в половината на гостите, но бразилецът, паднал на земята, задържа с ръка крака на противника. Реферът Кабаков отсъди нарушение в полза на ЦСКА, но не показа жълт картон на Педриньо. Това доведе до бури протести от страна на скамейката на домакините и жълт картон за един от помощниците на Нестор Ел Маестро – Алексндър Гицов.

До края на първото полувреме Тобиас Хайнц имаше нов шанс да се разпише, но отново бе разколебан от Даниел Наумов. Дюкенс Назон намери норвежеца отдясно на няколко метра от вратата, но ъгълът бе твърде малък. Въпреки това Хайнц понечи да стреля, но Наумов спаси и изби в нов ъглов удар.

Първият точен удар на сметката на гостите дойде едва в 40-ата минута. Ивайло Чочев получи на няколко метра пред дъгата на наказателното поле, където бе абсолютно сам. Халфът нагласи топката на силния си ляв крак и стреля фронтално срещу вратата, но прати топката право в ръцете на Густаво Бусато.

Няколко минути преди почивката самият Дюкенс Назон пробва късмета си, но ударът му от границата на пеналта не затрудни сериозно вратаря на гостите.

Втората част започна по подобие на първото полувреме, като домакините продължиха да бъдат по-активния тим на терена, въпреки че малко след подновяването на играта, Густаво Бусато трябваше да се намесва решително след коварно центриране от ъглов удар.

След близо час игра дойде и най-фрапантният пропуск в мача. Тобиас Хайнц, който е един от голмайсторите на домакините, пропусна великолепен шанс да открие резултата. След атака отсяно топката бе подадена към Дюкенс Назон, който вместо да шутира, реши да продължи нападението към отсрещния фланг, където непокрит бе оставен Хайнц. Норвежецът овладя топката с първото си докосване и точно когато трябваше да стреля, не успя да уцели топката и позволи на защитник да му отнеме.

Хайнц бе много близо до това да се реваншира за непростимия си пропуск няколко минути по-късно, когато ЦСКА стигна до пряк свободен удар след фал на Георги Русев именно срещу норвежеца. Хайнц стреля технично към далечната греда, но Наумов отново показа класа и отклони топката извън пределите на терена в ъглов удар.

Резултатът в двубой беше открит в 74-ата минута след груба грешка в отбраната на гостите. След наглед безопасна ситуация след балонна топка пред наказателното поле на ЦСКА 1948, Том Рапнуи изненадващо реши да върне коженото кълбо с глава към Даниел Наумов. Тобиас Хайнц обаче разгада намеренията му и пресече подаването, и остави безпомощен излезлия да го пресрещне Наумов. Норвежецът напредна към аутлинията и намери Дюкенс Назон, който на празна врата нямаше как да сгреши.

Девет минути преди края на редовното време ЦСКА удари за втори път и до голяма степен предреши победителя в сблъсъка. Амос Юга изчисти силно топката в предни позиции, където Дюкенс Назон се пребори с Емил Виячки, напредна много добре към вратата на ЦСКА 1948 и с премерен удар покрай Даниел Наумов реализира втория си гол в мача.