Нов крах за Ботев Пловдив на новия стадион

Ботев Пловдив записа седмо поражение от осем мача на новия стадион „Христо Ботев“.

„Канарчетата“, които нямат победа от началото на този сезон, допуснаха обрат срещу Крумовград и загубиха с 1:2.

Срещата започна добре за „жълто-черните“, които в 21-вата минута поведоха с гол на дебютиралия Ивелин Попов. Оттам насетне домакините продължиха да са по-активният отбор и имаха своите шансове, но няколко пропуска ги лишиха от удвояване на преднината. Самюел Акере дори удари греда в началото на втората част.

Минути след гредата Крумовград изравни, а точен за „жълто-сините“ бе Патрик Луан.

Шокът на „Колежа“ бе пълен в 84-ата минута, когато Диего Рапосо отбеляза втори гол за гостите, които вече събират 9 точки от 6 кръга. Новакът е на седмо място в класирането.

Ботев Пловдив пък продължава да е 14-и с едва два спечелени пункта и все още търсейки първата си победа за тазгодишната кампания.

Ботев създаде шанс след само 3-4 минути игра. Акере проби отдясно и насочи към дъгата, където Карабельов шутира коварно, но Георгиев спаси. Ситуацитята с подаване от десния фланг към дъгата се повтори в 12-ата минута. Тогава Балоянис шутира от по-голямо разстояние, като мерникът му изневери с доста.

Ботев Пловдив откри срещу Крумовград след 21 минути игра, а точен бе дебютиращият Ивелин Попов. Самюел Акере проби отдясно и намери място за стрелба. Янко Георгиев спаси изстрела му, но топката попадна точно на пътя на Попов, който откри в полза на „канарчетата“.

В 33-ата минута „жълто-сините“ стигнаха до най-сериозното си положение. Александър Колев беше изведен само срещу Ханкич, но ударът му беше спасен. Минута преди да свърши полувремето удар на Серкан Юсеин от фал мина на около 50 сантиметра над напречната греда.

Втората част започна с опасност за домакините – страхотен удар на Самюел Акере от 20 метра се отклони в дясната греда до Янко Георгиев.

В 54-ата минута Крумовград изравни. Центриране на Серкан Юсеин на втора греда едва бе достигнато от Даниел Миланович. Той прати топката на другата греда, където Сораков свали с глава за Патрик Луан, а бразилецът отблизо не сбърка за 1:1.

Малко след гола на гостите Ивелин Попов нахлу на скорост в наказателното поле на Крумовград, откъдето в първия си опит не сполучи с паса, но при втория намери Карабельов. Полузащитникът стреля от упор, но Янко Георгиев улови.

Сетне шут на Даниел Миланович от около 25 метра мина доста близо до десния страничен стълб на Ханкич.

В 84-ата минута Ботев Пловдив изпадна в нокдаун, а Крумовград поведе на „Колежа“ с гол на Диего Рапосо. Джуниет Али отправи много добро центриране от лявото крило, а Даниел Миланович заложи топката в наказателното поле за Рапосо, който разстреля Ханкич за 1:2, оформяйки крайния резултат в сблъсъка между двата тима.

FT / Ботев Пловдив – Крумовград 1:2

1:0 Ивелин Попов 21`

1:1 Патрик Луан 54`

1:2 Диего Рапосо 83`

Ботев Пловдив: 1 Хидайет Ханкич, 5 Йонас Там, 9 Мартин Секулич, 10 Ивелин Попов, 16 Самюел Акере, 17 Николай Минков, 20 Антонио Перера, 25 Станислав Работов, 28 Янис Карабельов, 38 Константинос Балоянис, 88 Красиан Колев

Треньор: Станислав Генчев

Крумовград: 1 Янко Георгиев, 91 Вячеслав Велев, 5 Матей Шимич, 3 Калоян Пехливанов, 11 Александър Георгиев, 44 Божидар Кацаров, 10 Серкан Юсеин, 13 Диего Рапосо, 17 Патрик Луан , 14 Даниел Миланович, 9 Александър Колев

Треньор: Неманя Миланович