Тотнъм потопи Манчестър Юнайтед с 2:0

Тотнъм победи Манчестър Юнайтед с 2:0 в дербито от втория кръг на Висшата лига. „Шпорите“ не изглеждаха като фаворит в срещата, но през втората част показаха, че и без Хари Кейн могат да бележат голове.
Юнайтед изигра не лоша първа част, но пропусна няколко чисти положения за отбелязване на попадение. Тотнъм се съвзе в края на първото полувреме и в началото на второто това даде резултат.
Папе Сар откри резултата в 49-та минута след груба грешка в защитата на „червените дяволи“.
Седем минути преди края „шпорите“ нанесоха втори удар по амбициите на „червените дяволи“. Лисандро Мартинес си отбеляза автогол и това даде солиден аванс на момчетата на Постекоглу и те в крайна сметка се поздравиха с успеха.
В следващият кръг Тотнъм играе с Борнемут, а Манчестър Юнайтед посреща Нотингам.
Началото на двубоя беше динамично и за двата тима. Хюн Мин-Сон получи шанс да стреля към вратата, но не осъществи добър контакт с топката. Малко по-късно Юнайтед отговори. Антъни шутира с едно докосване от границата на наказателното поле след пас от Гарначо. И неговият удар обаче мина високо над вратата.
Първото чисто положение се откри пред Рашфорд след 12 минути игра. Той се измъкна на скорост и от малък ъгъл опита да се разпише, но доброто позициониране на Викарио не позволи на топката да влезе в мрежата.
Юнайтед доминираше с висока преса но в 25-та минута Тотнъм използва бързите си футболисти. Сон проби отдясно, премина Варан и пдаде към Бисума. Той върна продължи към Кулушевски и се стигна до удар в ръцете на Онана.
След контраатака на Юнайтед се стигна до много спорна ситуация. Гарначо получи топката, стреля и ударът се отби в ръката на Ромеро. След преразглеждане на ситуацията, арбитрите решиха да не отсъждат дузпа, въпреки  че гостите претендираха за такава.

Капитанът – Бруно Фернандес, не реализира 100 процентово положение за гол. Останаха впечатления за засада, но такава нямаше и пропускът може да бъде определен за фрапантен.

В 40-та минута Манчестър Юнайтед оцеля на косъм. Първо Педро Поро разтърси напречната греда с мощен шут. Действията продължиха да се развиват около наказателното поле на Онана и центриране на Сар рикушира в Гарначо и отново се спря в гредата.

Само четири минути бяха нужни на „шпорите“, за да открият резултата. След няколко хубави атаки се стигна до центриране в наказателното поле и на задна греда Сар се оказа напълно непокрит и прати топката в мрежата.

Касемиро можеше да върне бързо равенството, но негов удар с глава беше отразен от Викарио.

20 минути преди края на срещата, Юнайтед не се чувства комфортно и след допуснатото попадение не успява да пренесе действията в половината на „шпорите“. Постекоглу направи нужните смени за да вкара свежест с вкарването в игра на Бен Дейвис и Иван Перишич. Бързият Сон продължи да тормози бранителите в червено.

Когато Ерик тен Хаг щеше да прави смени се стигна до втори тежък удар. Нова атака на футболистите на Тотнъм довде до нов гол. Центриране по земя към Бен Дейвис създаде напрежение. Дейвис не успя да стреля, но зад него Лисандро Мартинес не изчисти добре и прати топката в собствената си мрежа.