Славия с поредно поражение, този път от ЦСКА1948

Отборът на ЦСКА 1948 се наложи като гост на Славия в последен мач от 7-ия кръг на efbet Лига. „Червените” взеха трите точки след успех с 2:0, а головете за победата реализираха Бирсент Карагарен и Рууни Ева, за когото попадението бе дебютно.

„Белите” пък остават без победа у дома от началото на сезона, а това преля чашата на търпението за феновете на тима, които призоваха за незабавни оставки. Стигна се до там привържениците на Славия да скандират името на бившия наставник на отбора Златомир Загорчич, който също бе на трибуните на стадион „Александър Шаламанов”.

С успеха си днес ЦСКА 1948 се изкачи на трета позиция във временното с актив от 13 точки, докато „белите” остават в дъното на таблицата.

Двубоят на стадион „Александър Шаламанов” започна в доста спокойно и бавно темпо, въпреки че футболистите на гостите успяха да си изкарат два бързи жълти картона. Първо Ивайло Чочев бе официално предупреден за симулация, а минута по-късно Том Рапнуи също бе декориран в жълто.

Постепенно играчите на Николай Панайотов взеха инициативата в срещата и започнаха да поглеждат по-сериозно към противниковата врата. Гостите успяха да излязат напред в резултата още при първата си по-интересна атака. Педриньо пробва късмета си с далечен и силен шут, но Николай Кръстев успя да отрази с една ръка. За негово нещастие обаче, топката срещна напречната греда, а след това се озова на пътя на Бирсент Карагарен, който с глава от малък ъгъл я прати зад голлинията за 1:0. Резултатът в мача бе открит в 13-ата минута.

Малко по-късно Рапнуи бе спънат на границата на наказателното поле, за да спечели пряк свободен удар на удобна позиция. Педриньо се нагърби с изпълнението, но изстрелът му не представляваше трудност за стража на домакините.

След няколко фрапантни пропуска на Рууни Ева, камерунецът все пак успя да намери целта, реализирайки първия си гол с фланелката на „червените”. В основата на попадението му обаче отново бе Педриньо. Бразилецът стреля от дистанция, като Николай Кръстев се опита да лови топката. Това обаче се оказа грешно решение за стража, който не се справи добре и изпусна коженото кълбо, което попадна в Ева, а нападателят успя да го насочи в опразнената мрежа за 2:0.

До края  на първата част футболистите на Хосе Мария Бакеро така и не успяха да отговорят на предизвикателството, а феновете на „белите” ясно показаха своята позиция, изпращайки играчите и треньорите на домакините с викове „оставка”.

На полувремето наставникът на домакините направи две промени в състава си, като в игра се появиха Ертан Томбак и Мартин Георгиев, който записа повторния си дебют за „белите”. И тези смени обаче не дадоха желания резултат.

Гостите продължиха да бъдат по-настоятелният тим и този, който създаваше интересните положения в мача. Веднага след първия съдийски сигнал след почивката Рууни Ева имаше възможност да обстрелва вратата на Кръстев по диагонала, но бранител изби в ъглов удар.

Последваха два удара на Никола Илиев в рамките на няколко минути, но и бившият играч на Интер нямаше късмет пред гола.

Славия създаде първата си голова възможност в мача едва в 66-ата минута. Капитанът на домакините Галин Иванов направи страхотен пробив отдясно, който завърши с много силен удар. Даниел Наумов обаче внимаваше и изби в ъглов удар, който бе първи за домакините от началото на срещата.

Малко по-късно резервата Георги Русев пропусна брилянтен шанс да направи резултата класически. Крилото на „червените” се пребори с Виктор Генев в наказателното поле на Славия и пробва труден прехвърлящ удар. Освен вратаря обаче, Русев прехвърли и вратата.

За „белите” Ерол Дост бе най-близо до попадението, но Даниел Наумов бе на мястото си и отрази.

Така гостите с лекота успяха да затворят мача и да се поздравят с трите точки, които ги изкачиха до третото място във таблицата. Славия е 14-ти във временното класиране.