България с обрат над Украйна на Евроволей

Българският национален отбор по волейбол победи Украйна с 3:1 гейма в мач от груповата фаза на ЕвроВолей 2023.
Момчетата на Пламен Константинов започнаха колебливо и загубиха първия гейм с 20:25. С голяма подкрепа и от публиката, „лъвовете“ се мобилизираха и не оставиха никакви съмнения в това кой е по-добрият отбор. 3 поредни спечелени гейма с 25:17, 25:20 и 25:23 донесоха много важния успех за българите.
В класирането родните национали са на втора позиция и направиха важна крачка към следващата фаза. Украйна пък инкасира трета поредна загуба и е на последно място. В следващия кръг България очаква среща с Хърватия, докато Украйна ще мери сили с Финландия.
Първи гейм

България за пореден път не може да стартира добре срещата. Отново опонентите успяха да дръпнат с 6:2 точки след няколко добри комбинации и блокада при атака на Цветан Соколов.

„Лъвовете“ успяха да превъртят началния удар на Плотницки. Последва добра атака от Николов, но Соколов и отново Алекс пратиха сервизите си в мрежата. Резултат 14:9 в полза на гостите.

Плотницки отново се оказва най-опасен от състава на Украйна. Пламен Константинов взе таймаут при 11:17 и обясни, че противникът играе технично в много от ситуациите и трябва да се противодейства.

Ас на Плотницки, шеста негова точка и 25:20 в полза на Украйна.

Втори гейм

За пръв път в мача България поведе. Добро посрещане в началото на втората част и 4:1 точки.

Сеганов за Соколов,блокаут и аванс от 5:2 в наша полза.

Застъпване на линията на третия метър от Алекс Николов и директна точка от начален удар изравниха резултата – 5:5

Изключителна блокада на Грозданов срещу Плотницки. Две точки разлика – 9:7

Таймаут за Украйна  при 13:10. Равностойни действия от двата тима, но българите успяват да държат преднина от три точки през по-голямата част от гейма.

Солидна игра в абсолютно всики компоненти за България и доста грешки от укаринците. 21:14 и „лъвовете“ са на крачка от успех във втория гейм.

Невероятна България! Всичко за момчетата на Пламен Константинов се получи и геймовете са изравнени след 25:17.

Трети гейм

Ударно начало за Алекс Николов и България! Блокада, точка след атака и два добри сервиза на Алекс за да може да се стигне до 5:2 сед само няколко минути игра.

След няколко добри атаки и възможности за брейк точки, българите натрупаха преднина от 6 точки – 11:5

Силни минути за Украйна. От 12:8 се стигна до само 2 точки разлика. Началният удар на Илия Ковалов създаде много проблеми. Константинов опита да парира серията с прекъсване.

Истинска стена пред атаката на Плотницки. На 3 пъти беше блокиран и в крайна сметка точка за България. 16:12.

Безгрешен Мартин Атанасов и в атака, и в защита. България на 6 точки от успех и в третата част от мача.

Силен щурм в края на гейма и преднината беше стопена до 2 точки разлика при сервиз на Плотницки. За щастие той сгреши и резултата стана 21:18

Втора поредна успешна атака за Николов и победата в гейм номер 3 е близо.

Успешна блокада при атака на Укайна и геймът приключва. 25:20 и  спечелването на срещата е на един гейм разстояние.

Четвърти гейм

България поведе с 5:2 и Соколов застана да бие начален удар. Този път серизът му тръгна и се стигна до нови 2 точки и прекъсване от треньора на Украйна.

Бомбен сервиз от Цветан Соколов и след него се стигна до брейк точка за България. Отново Соколов атакува от много сложна ситуация, но успя да излезе победител за 16:11

Три точки преднина в заключителната част на гейма, а може би и на мача.

Сервиз на Петков, който попадна с милиметри на линията, Директна точка и 2 точки до победата.

Отлично завършена атака от Мартин Атанасов от втора линия и геймбол за България.