Битката на Пловдив завърши без победител, двата тима завършиха наравно 1-1

Битката на Пловдив в първия кръг на еfbet Лига между Локомотив и Ботев завърши без победител. Двата тима изиграха страхотен мач, в който си размениха по един гол. Мартин Секулич откри резултата от дузпа в 14-ата минута, а Пиер Зебли изравни в 77-ата минута, оформяйки крайното 1-1, като „канарчетата“ могат да съжаляват, че не успяха да запазят преднината си от едно попадение до края.

„Канарчетата“ може повече да съжаляват, че не стигнаха до успеха, след като Красиан Колев удари греда, а в началото на втората част Янис Карабельов не успя да вкара сам срещу вратаря. В добавеното време на срещата Уме Емануел също пропиля страхотен шанс за гол. В същото време Хидайет Ханкич направи серия от спасявания в последните минути на първата част.

Срещата започна с домакински натиск. „Черно-белите“ се настаниха в полето на гостите в началните минути на срещата. В 4-ата минута „смърфовете“ създадоха и първото си по-опасно положение. Мартин Паскалев засече с глава центриране отляво, но топката мина коварно над горната греда на вратата.

При първата си по-сериозна атака Ботев получи дузпа. В 10-ата минута Амаду Думбуя получи отдясно и центрира в наказателното поле. Там Мартин Секулич изпревари излезлия неразчетено Динко Хоркаш, а вратарят уцели нападателя с юмрук в главата. Главният рефер Драгомир Драганов без да се замисли посочи бялата точка. Хърватският таран получи медицинска помощ, а след това сам се нагърби с изпълнението на наказателния удар. Деветката стреля в долния ляв ъгъл и вкара за 0:1.

В 16-ата минута срещата беше временно спряна, след като феновете на Локомотив започнаха да хвърлят бутилки по съперниковете играчи.

В 20-ата минута „жълто-черните“ бяха близо до втори гол. Красиан Колев напредна отляво и изведе Секулич в наказателното поле. Нападателят се озова очи в очи с Хоркаш, но ударът му беше избит от вратаря. Топката се озова в Колев, който потърси опразнената врата, но ударът му срещна гредата.

Осем минути по-късно домакините създадоха отлична възможност за гол. Джовани се справи с Николай Минков отляво, навлезе в наказателното поле и намери Христо Иванов на около 12 метра фронтално срещу вратата. Халфът обаче нанесе слаб удар и не затрудни Ханкич. Малко по-късно Матеус проби отдясно и пусна остро подаване в наказателното поле, но Евандро закъсня и защитник на гостите изчисти.

В 35-ата минута Ханкич с блестяща намеса запази вратата си суха. „Смърфовете“ отново организираха опасна атака отдясно. Бабакар Дион намери Димитър Илиев, който в купа от играчи успя да види Пиер Зебли на границата на наказателното поле. Котдивоарецът отправи силен удар, но вратарят на гостите успя да избие. Две минути по-късно отново Ханкич трябваше да се намесва. Ангел Лясков шутира от около 15-17 метра, а Мартин Паскалев отклони топката с пета, което затрудни австрийския страж, но все пак успя да се справи. След това нова порция бутилки полетяха към Ханкич и компания от страна на домакинските фенове.

В 41-ата минута вратарят на гостите отрази удар от далечна дистанция на Дион.

На полувремето Александър Томаш замени Бабакар Дион с Георги Минчев. Втората част също започна с по-напористи действия от домакините, но пред Ботев се откри първият шанс за гол след подновяването на играта. Янис Карабельов отне топката от Мартин Паскалев пред наказателното поле и остана сам срещу Динко Хоркаш, но не успя да преодолее вратаря. Малко след това Красиан Колев се озова на отлична позиция за удар и насочи топката от около 15 метра в долния ляв ъгъл, но вратарят на „смърфовете“ се справи.

В 61-ата минута резервата Алфа Конте получи от Христо Иванов в наказателното поле и опита удар от малък ъгъл, но не намери целта. Три минути по-късно Лясков се включи в атаката на „черно-белите“. Левият защитник опита удар от малък ъгъл, но топката мина покрай вратата. В ответната атака Реда Рабей напредна с топката и шутира от около 20 метра, но не затрудни Хоркаш.

В 67-ата минута Христо Иванов получи пред наказателното поле и опита нестандартен удар, който не се получи. Десет минути по-късно Локомотив изравни. Алфа Конте опита пробив отдясно, който не се получи и подаде към Пиер Зебли пред наказателното поле. Халфът пое топката и с много силен удар прати снаряд към вратата на Ханкич, който дори не видя топката, която се озова във вратата му

В четвъртата минута на добавеното време Ботев имаше страхотна възможност да стигне до победен гол. „Канарчетата“ организираха отлична контраатака, при която Уме Емануел напредна с топката, справи се с двама защитници и от границата на наказателното поле прати топката покрай вратата на „смърфовете“.

Локомотив Пловдив – Ботев Пловдив 1:1

0:1 Мартин Секулич (14-дузпа)

1:1 Пиер Зебли (77)

Локомотив: 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 4. Мартин Паскалев, 91. Хорхе Сегура, 13. Матеус Да Силва, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов (90 – 11. Петър Андреев), 7. Бабакар Дион (46 – 9. Георги Минчев), 10. Джовани Маркес, 21. Евандро Коста (60 – 17. Алфа Конте), 14. Димитър Илиев /к/

Резерви: 81. Кристиан Томов, 17. Алфа Конте, 33. Георги Каракашев, 12. Ефе Али, 3. Калоян Костов, 9. Георги Минчев, 19. Кристиан Мендоса, 11. Петър Андреев

Треньор: Александър Томаш

Ботев: 1. Хидайет Ханкич, 9. Мартин Секулич, 10. Красиан Колев, 15. Джеймс Етоо, 16. Самуел Акере, 17. Николай Минков, 22. Реда Рабей (71 – 31. Уме Емануел), 25. Станислав Работов /к/ (78 – 24. Джаспър ван Хертъм), 26. Амаду Думбуя (75 – 21. Точукву Ннади), 28. Янис Карабельов, 44. Роберто Пунчец

Резерви: 92. Даниел Кайзер, 4. Елвис Ману, 14. Фаустас Степонавичюс, 18. Димитър Папазов, 20. Антонио Перера, 21. Точукву Ннади, 24. Джаспър Ван Хертъм, 30. Лъчезар Балтанов, 31. Уме Емануел

Треньор: Станислав Генчев

Ж.к.: Димитър Илиев (Локомотив); Реда Рабей, Амаду Думбуя, Джаспър ван Хертъм (Ботев)

Главен съдия: Драгомир Драганов

Стадион: „Локомотив“