ЦСКА сломи Локомотив в Пловдив с 2:0, изпусна и дузпа

ЦСКА победи Локомотив Пловдив с 2:0 в гостуването си на стадион „Лаута“ в мач от 12-я кръг на efbet Лига. Попаденията за „червените“ бяха дело на Майкъл Естрада и Дюкенс Назон, а последният изпусна и дузпа. „Червените“ играха изключително атакуващо с преса, но „смърфовете“ допуснаха множество грешки през първата част в защитен план, най-вече при разиграване на топката. ЦСКА заслужено спечели срещата и е вече на 3-о място с актив от 24 точки, докато Локомотив Пловдив остава първи в efbet Лига с 29 пункта на сметката си.

В 4-а минута първият удар дойде от гостите, след като отбита топка достигна до Марселиньо Кареасо, който веднага стреля, но опитът бе слаб и Хоркаш улови спокойно. Локомотив Пловдив допусна грешка в изнасянето на топката в 15-а минута, а тя достигна до Майкъл Естрада, който бе на чиста позиция в наказателното поле и отправи мощен удар, но направи шокиращ пропуск, а кълбото прелетя встрани от вратата на „смърфовете“.

В 20-а минута ЦСКА организира страхотна атака, при която атакуващите футболисти размениха подавания, а Линдсет намери по великолепен начин Майкъл Естрада, копвайки топката, който забоде топката във вратата и не остави шансове на Хоркаш за 0:1.

Малко след това защитата на „смърфовете“ за пореден път се пропука, а Естрада бе изведен очи в очи с вратаря на Локомотив Пловдив, но прехвърлащият изстрел на нападателя се отби от напречната греда.

Секунди по-късно Локомотив Пловдив организира първата си добра атака в двубоя, а Георги Минчев бе намерен в зоната около пеналтерията, като нападателят шутира веднага, но не успя да уцели вратата от чиста позиция.

В 31-а минута Отбраната на Локомотив Пловдив отново бе хваната неподготвена, а този път сам срещу вратаря се озова Дюкенс Назон, като нападателят отправи много мощен удар, но Хоркаш блесна с феноменално спасяване.

В 39-а минута Майкъл Естрада отне по страхонен начин топката, като навлезе в наказателното поле и отклони към Дюкенс Назон, който се разписа на опразнената врата, за да удвои резултата в полза на ЦСКА.

В последната минута на редовното време Ангел Лясков извърши лекомислено нарушение в наказателното поле, като бе отсъдена дузпа, а с изпълнението се нагърби Дюкенс Назон. Нападателят стреля в центъра на вратата, но Хоркаш спаси бляскаво с левият си крак.

Още в началните минути на втората част Назон отново бе изпуснат от противниковата защита, като нападателят се отскубна добре и отправи удар по тревата, но Хоркаш пак бе на ниво и спаси.

В 61-а минута Майкъл Естрада бе изведен на чиста позиция, но вместо да завърши сам реши да отклони към Дюкенс Назон, който успя да се разпише, но попадението бе отменено поради засада.

В 77-а минута Майкъл Естрада и Дюкенс Назон отново взаимодействаха по великолепен начин, а последният реши да стреля в близкия ъгъл, но Хоркаш направи поредното си спасяване. Малко след това Алфа Конте намери празното пространство и не се поколеба и за миг да отправи истински снаряд с десния крак, който прелетя над напречната греда на Бусато.

Воденият от Нестор Ел Маестро състав се отличи с дълбока преса в противниковата половина през целия сблъсък, както и със чудесна комбинативност в средата на терена и в предни позиции.

Въпреки допуснатото поражение, „смърфовете“ продължават да бъдат лидери в подреждането, докато „червените“ вече допълват челната тройка, намирайки се зад пловдивчани и „моряците“ от Черно море.

В следващия кръг, „железничарите“ гостуват на стадион „Тича“ във Варна, докато „армейците“ се изправят срещу Левски във вечното дерби на България.

Стартови състави:

Локомотив Пловдив: 23. Хоркаш, 44. Лясков, 12. Ефе Али, 4. Паскалев, 71. Камдем, 6. Иванов, 21. Евандро, 10. Джовани, 7. Дион, 17. Конте, 9. Минчев

Старши треньор: Александър Томаш

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 22. Махмутович, 6. Петров, 17. Шакич, 21. Юга, 26. Кареасо, 7. Линдсет, 14. Хайнц, 29. Естрада, 9. Назон

Старши треньор: Нестор Ел Маестро