ЦСКА1948 с инфарктна победа във Враца с 2:1

ЦСКА 1948 се завърна на победния път, след като победи с 2:1 като гост Ботев Враца след обрат. Срещата беше от 12-ия кръг в efbet Лига. Домакините поведоха в 17-ата минута, когато Браян Переа беше точен от дузпа. В 35-ата минута Ивайло Чочев изравни от бялата точка, а отново той донесе победата на своя тим в продължението на срещата.

Така столичани прекъснаха серията си от три мача без победа. Отборът на Николай Панайотов изигра много силно второ полувреме, в което Педриньо на два пъти удари гредата, а попадение на Чочев беше отменено заради нарушение в атака.

Така ЦСКА 1948 събра 18 точки и излезе на шесто място във временното класиране. Поражението пък беше първо за врачани при новия треньор Христо Янев. Тимът остава 11-и с 10 точки.

Първата по-интересна ситуация беше в 3-ата минута. Тогава Антонио Вутов отне топката от Спас Георгиев в средата на терена, напредна и отправи силен удар, който беше блокиран от Диого Барбоса. Две минути по-късно Момчил Цветанов поде атака отляво и намери Марко Мажуга. Националът на ЦАР се справи с Ерденис Гурища, навлезе навътре и пусна към Даниел Генов. Капитанът на домакините потърси далечния ъгъл от границата на наказателното поле, но Даниел Наумов се справи и успя да избие в корнер.

В 11-ата минтуа Ботев пропусна страхотна възможност да открие резултата. Спас Георгиев получи дълъг пас отляво. Фланговият нападател центрира в наказателното поле, където Елитон и Симеон Петров изпуснаха Браян Переа, но колумбиецът не успя да засече топката във вратата.

Три минути след това Емил Ценов връхлетя и повали на земята Браян Переа в наказателното поле, като освен това го и застъпи. Първоначално Драгомир Драганов даде сигнал играта да продължи, но след намесата на ВАР прегледа ситуацията и посочи бялата точка. Зад топката застана Переа, който с безупречен удар в горния десен ъгъл вкара за 1:0.

В 23-ата минута Елитон засече с глава центриране от корнер, като продължи към Рууни Ева. Камерунецът обаче не очакваше топката и не успя да нанесе удар към вратата. След половин час игра Рууни Ева върна към Ивайло Чочев, който опита удар от около 20 метра, но опитът му беше неточен. В 32-ата минута Момчил Цветанов и Марко Мажуга разиграха отляво, като последният навлезе в наказателното поле и опита удар в близкия ъгъл, с който Даниел Наумов се справи.

В 34-ата минута ЦСКА 1948 също получи наказателен удар. Първоначално Драгомир Драганов не забеляза игра с ръка на Браян Мендоса след центриране от корнер. Главният рефер обаче беше привикан да изгледа повторение на ситуацията, след което посочи бялата точка. Ивайло Чочев застана зад бялата точка и прати вратаря в обратния ъгъл за 1:1.

Втората част започна силно за врачани. Переа проби отдясно и центрира в наказателното поле, като топката достигна до Мажуга. Нападатепят намери Цветанов, който шутира от около 15 метра, но опасно над вратата. Гостите веднага отговориха, като Чочев проби отдясно и с меко центриране намери оставения непокрит Педриньо във вратарското поле. Бразилецът обаче остана под топката и не успя да нанесе хубав удар с глава. Малко след това шут на Спас Георгиев премина покрай вратата.

В 62-ата минута гол на ЦСКА 1948 беше отменен. Елитон свали топката с глава след центриране от корнер, но се качи върху гърба на Мартин Христов. Кълбото се озова в Чочев, който реализира, но Драгомир Драганов отмени попадението заради нарушение на бразилеца. Решението беше потвърдено и от ВАР.

В 69-ата минута столичани организираха многоходова атака, при която Антонио Вутов намери Ерденис Гурища отдясно. Защитникът центрира в наказателното поле, където Педриньо надскочи Браян Мендоса, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата. По-добрата игра на ЦСКА 1948 в тези минути продължи и малко след това силен удар на Педриньо от около 17 метра срещна гредата.

В 71-ата минута Вутов подаде към Видар Кяртансон пред наказателното поле, а исландецът продължи към непокрития Георги Русев. Националът обаче отправи слаб удар, който не затрудни Федерико Бариос. Минута по-късно Русев центрира отдясно, двама футболисти се разминаха с топката, а тя се озова в Педриньо, който малко зад точката за изпълнение на дузпа стреля в горната греда.

В 82-ата минута Бариос на два пъти спаси вратата си. Първо Русев центрира отдясно, а Кяртансон опита да отправи удар, но топката рикошира в Мартин Христов и колумбиецът трябваше да се намесва. Атаката на гостите продължи, като Гурища пусна към Чочев, който отправи силен шут от около 20 метра, но стражът на домакините отново се справи.

В 90-ата минута Ботев организира много опасна контраатака трима на трима. Жан-Пиер Да Силва напредна с топката, стигна до наказателното поле и отправи силен удар, който профуча над вратата на Наумов. Във втората минута на добавеното време ЦСКА 1948 стигна до обрат. Тогава Антонио Вутов получи пред наказателното поле и центрира, а двама защитници изпуснаха Ивайло Чочев, който с глава насочи в долния десен ъгъл за крайното 1:2.

Ботев Враца – ЦСКА 1948 1:2

1:0 Браян Переа (17-дузпа)

1:1 Ивайло Чочев (35-дузпа)

1:2 Ивайло Чочев (92)

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Кунде, 20. Мартин Христов, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев (87 – 37. Марио Киконда), 18. Диого Барбоса, 9. Даниел Генов /к/ (60 – 24. Мартин Смоленски), 10. Спас Георгиев (60 – 21. Бубакар Траоре), 14. Марко Мажуга (75 – 11. Жан-Пиер да Силва), 19. Браян Переа

Резерви: 76. Красимир Костов, 8. Митко Панов, 11. Жан-Пиер да Силва, 21. Бубакар Траоре, 4. Луис Фелипе, 37. Марио Киконда, 24. Мартин Смоленски, 3. Мартин Кавдански, 16. Красимир Тодоров

Треньор: Христо Янев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 18. Ивайло Чочев /к/, 10. Георги Русев (83 – 11. Бирсент Карагарен), 21. Емил Ценов (63 – 39. Парвиз Умарбаев), 24. Ерденис Гурища, 8. Педриньо (90 – 99. Радослав Кирилов), 19. Рууни Ева (46 – 9. Видар Кяртансон), 87. Симеон Петров, 5. Елитон, 15. Симеон Василев, 20. Антонио Вутов (90 – 17. Никола Илиев)

Резерви: 33. Генадий Ганев, 9. Видар Кяртансон, 23. Емил Виячки, 4. Мики Орачев, 17. Никола Илиев, 39. Парвиз Умарбаев, 6. Стив Фуртадо, 99. Радослав Кирилов, 11. Бирсент Карагарен

Треньор: Николай Панайотов

Главен съдия: Драгомир Драганов

Стадион: „Христо Ботев“, Враца