Десет от Левски се наложиха с 2:0 във визитата си на Славия

Отборът на Левски победи Славия с 2:0 като гост в мач от 11-ия кръг на еfbet Лига. „Сините“ останаха с човек по-малко в 23-ата минута, когато бе показан директен червен картон на Асими Фадига. Пет минути след това Галин Иванов се разписа, но попадението му бе отменено заради засада. Все пак в 35-ата минута Роналдо даде преднина на гостите.

Уелтън удвои аванса на Левски с гол в 55-ата минута. Повече попадения нямаше и така тимът на Николай Костов спечели най-сторото столично дерби, нанасяйки седма поредна загуба на Славия. Към момента „сините“ се намират на 3-о място в първенството с 22 точки, докато „белите“ остават с едва 4 пункта след 10 мача и се намират на 15-а позиция в класирането.

В 8-ата минута Галин Иванов опита да пробие по десния фланг след добро двойно подаване с Иван Минчев. Все пак топката бе отнета от защитниците на „сините“. На свой ред гостите атакуваха, а Уелтън изпрати центриране около бялата точка в наказателното поле на Славия, но там Мартин Георгиев изби с плонж.

Три минути след това Левски изпълни първи ъглов удар, но Светослав Вуцов се справи без проблеми. В 13-ата минута пък удар от дистанция на Иван Минчев бе блокиран от Андриан Краев

В 23-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена. Асими Фадига влезе грубо в краката на Иван Минчев и бе отсъден пряк свободен удар. Малко преди неговото изпълнение обаче главният съдия Валентин Железов бе привикан на монитра край тъчлинията, за да преразгледа нарушението  за потенциален червен картон. Реферът бързо прецени, че именно такъв трябва да бъде показан на Фадига.

Пет минути след това Славия успя да отбележи, след като Галин Иванов получи в наказателното поле, а след това с добър диагонален изстрел по земя преодоля Пламен Андреев. Футболистът на Славия беше в положение на засада и попадението не беше зачетено.

В 32-ата минута Джавад Ел Джемили бе близо до гола след пробив на Уелтън отляво. Той се справи отлично и пусна пас към бялата точка, а до топката стигна именно Ел Джемили, който обаче стреля встрани от вратата.

Три минути по-късно Левски излезе напред в резултата. Дарлан копна топката, а Роналдо изскочи зад защитата на „белите“ и остана лице в лице със Светослав Вуцов. Роналдо успя с майсторско изпълнение да прати топката покрай стража на домакините. Попадението бе разгледано с ВАР за засада, но такава нямаше.

Четири минути преди края на редовното време в първата част Венцислав Керечв се включи по левия фланг и вместо да изпрати центриране, той реши да стреля от много трудна позиция извън пеналтерията. Пламен Андреев внимаваше и се намеси без проблеми.

Други голови положения до края на първото полувреме нямаше.

Три минути след подновяването на играта Роналдо успя да стигне до топката след дълъг пас от Пламен Андреев. Мартин Георгиев не се справи добре, тъй като топката тупна пред него и го прехвърли. Футболистът на Левски стреля, но с крак Вуцов успя да спаси.

В 51-ата минута Галин Иванов направи шокиращ пропуск. Ертан Томбак проби добре отдясно и пусна пас в наказателното поле на Левски. Топката стигна до свободния Галин Иванов, който обаче не успя да я нацели добре и пропусна да отбележи в опразнената врата.

Четири минути след това Левски отново стигна до гола. След изпълнение на корнер на „белите“, Ел Джемили пусна към Уелтън, който стартира от своята половина и напредна чак до наказателното поле на Славия. Бразилецът успя да финтира Емил Мартинов, а след това с диагонален удар прати топката в далечния ъгъл на Светослав Вуцов.

В 60-ата минута Емил Стоев опита късмета си, но изстрелът му попадна в обсега на Пламен Андреев, който улови без проблеми.

В 68-ата минута Иван Минчев бе съборен от Хосе Кордоба в наказателното поле на Левски. Претенции за дузпа имаше от страна на „белите“, но флагът за засада също бе вдигнат. Така последици за гостите нямаше.

Домакините разиграха добре около наказателното поле в 72-ата минута, а атаката бе завършена от Иван Минчев, който стреля от границата на пеналтерията. Заложи той на техниката, не на силата, но Пламен Андреев успя да спаси.

Три минути след това Галин Иванов отново бе близо до гола, след като Ертан Томбак навлезе в наказателното поле. Той пусна пас към бялата точка, а там Иванов стреля по земя, но стражът на Левски улови.

В 81-ата минута Уелтън бе потърсен на близката греда от корнер. Бразилецът обаче не успя да нанесе изстрел, след като бе блокиран от защитник на Славия.

В продълженията на срещата Тони Тасев стреля от сериозна дистанция при изпълнението на пряк свободен удар. Неговият шут бе точен, но попадна в средата на вратата и не притесни Пламен Андреев.

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 27. Емил Мартинов, 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов – К, 11. Кристиан Добрев, 8. Емил Стоев

Резерви: 1. Георги Петков, 10. Владимир Николов, 23. Денислав Александров, 71. Кристиян Стоянов, 9. Мартин Сораков, 93. Сибири Кейта, 88. Тони Тасев, 14. Роберто Райчев, 5. Велко Йеленкович

Треньор: Иван Колев

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев – К, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Уелтън, 33. Хосе Кордоба, 37. Дарлан, 97. Асими Фадига

Резерви: 13. Николай Михайлов, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков

Треньор: Николай Костов