Лошо начало за младежите срещу Естония, само 1:1

Младежкият ни национален отбор направи равенство 1:1 с Естония в първия си мач от квалификациите за Евро 2025. Георги Николов даде преднина на „лъвовете“ с гол в 8-ата минута. Шест минути по-късно Александър Шаповалов възстанови паритета от дузпа.

Така двата отбора взеха по една точка в Група D, където личат още отборите на Косов, Германия, Израел и Покша. Следващият двубой на българския тим е срещу Израел у дома на 12-и септември.

В 8-ата минута на двубоя Мартин Стойчев проби добре отдясно и прати пас към Георги Николов в наказателното на естонците. Нападателят пое топката с гръб към вратата, но успя да се обърне, а след това и да стреля. Стражът на домакините Кивила не успя да се намеси, а топката попадна във вратата му.

Шест минути след това Шаповалов бе закачен от Кристиян Стоянов и така Естония получи дузпа. Именно Шаовалов застана зад бялата точка и превърна наказателния удар в изравнително попадение – 1:1.

В 20-ата минута българската защита се пропука и Данил Кураксин бе изведен срещу Пламен Андреев. Футболистът не успя да нанесе най-хубавият завърващ удар и топката мина встрани от вратата.

Четири минути по-късно Никита Иванов опита късмета си с шут от дистанция, който обаче не бе точен.

В 36-ата минута нова неточност на нашия състав даде шанс на Александър Шаповалов да отбележи. Той нахлу в пеналтерията, но стреля над вратата на Пламен Андреев.

Малко преди края на редовното време на първата част Никита Михайлов от Естония опита да забави играта като хвана топката в ръце, това предизвика бурна реакция от българските футболисти, а между двата състава прехвърчаха искри.

В 20-ата минута българската защита се пропука и Данил Кураксин бе изведен срещу Пламен Андреев. Футболистът не успя обаче да нанесе най-хубавият завърващ удар и топката мина встрани от вратата.

В последните секунди на първото полувреме напрежението бе пред вратата на естонския тим. Няколко опасни подавания в наказателното поле на домакините бяха изчистини, последва и ъглов удар, от който обаче „лъвовете“ не се възползваха по най-добрия начин.

Четири минути след подновяването на играта България погледна към противниковата врата. Никола Илиев подаде към Георги Николов, който се завъртя и стреля извън наказателното поле. Изпълнението му обаче попадна в обхвата на Кивила, който улови.

В 64-ата минута Петър Андреев проби отдясно, той комбинира със съотборник, а накрая опита да завърши самостоятелно. Изстрелът му обаче срещна тялото на противников играч. Имаше и претенции от „лъвовете“ за игра с ръка и дузпа. Играта обаче продължи, тъй като от главният рефер не последва никаква реакция.

Секунди след това последва нов шут от българския състав, който прелетя високо над напречната греда.

В 73-ата минута Георги Николов отново стреля, но естонският страж успя да избие топката в корнер. Не се стигна до нищо по-опасно след изпълнението на ъгловия удар.

Седем минути по-късно Пламен Андреев също трябваше да се намесва след удар от дистанция по земя. Вратарят на Левски нямаше никакви проблеми да улови топката.

Две минути преди края на редовното време Петър Андреев имаше страхотна възможност да отбележи. Емил Ценов го намери в наказателното, а той стреля. Кивила се намеси, а топката отново стигна до българския национал, който нанесе втори изстрел – този път блокиран от защитник на Естония.