НачалоВолейболЛубе ще търси реванш срещу Казийски

Лубе ще търси реванш срещу Казийски

След като паднаха от Трентино в първия мач от серията в понеделник, италианските шампиони са домакини във втория двубой. Мачът е в четвъртък.

Лубе успя да се промъкне до финалите на първенството, след като изоставаше в предишните плейофни серии. В тима на шампионите се подвизава българската надежда Александър Николов. Нападателят прави фурор с представянето си в тазгодишните финали на волейболното Скудето.

Неговите съотборници излизат за задължителна победа тази вечер, за да съхранят шансовете си за спечелването на четвърта поредна титла в лигата. Въпреки загубата си в Тренто, волейболистите от Лубе показаха добра игра преди няколко дни.

Междувременно шампионите се доказаха като специалисти в обръщането на плейофни мачове. На четвъртфиналите Лубе изоставаше в серията срещу Верона с 0:2 срещи, но в крайна сметка успя да отстрани своя съперник.

Николов и компания продължиха да лазят по нервите на своите фенове и в мачовете срещу Алианц Милан. Шампионите допуснаха техният съперник да поведе с 2:1 в серията. Все пак в решителните мачове шампионите взеха своето и се надяват на нов пробив, този път срещу Тренто.

В четвъртък Лубе ще играе пред своя публика, като билетите за двубоя в зала „Еуросуоле Форум“ вече са разпродадени. Следващият финален сблъсък ще бъде в неделя, в Тренто. Това задължава шампионите да изравнят плейофната серия, преди да гостуват в неделя на Казийски и компания.

„Целта ни във втория мач е да се преборим с Тренто и да спечелим първата си победа във финалите пред нашите фенове“, каза нападателят на Лубе Александър Николов.

Той бе и най-резултатният играч на шампионите в първия двубой. Българинът заби 20 точки за своя отбор. 19-годишният играч има осезаемо присъствие в тима на шампионите. Освен него, впечатление правят и останалите нападатели, в лицето на Марлон Янт и Иван Зайцев.

За Трентино целта е да надгради представянето си от първия финален мач и да покаже още по-силна игра в четвъртък вечер. Според треньора Анджело Лоренцети, въпреки победата, отборът трябва да подобри някои от компонентите в играта си. Голямо внимание в четвъртък ще бъде отделено на стабилното представяне в защита. Именно с по-добра отбрана може да се противодейства на силните нападатели на Лубе.

„За втория мач трябва да променим играта си в защита“, каза треньорът. „Имахме и някои проблеми с нашите действия при контраатаките в първия двубой, когато Сбертоли не можеше да отиграе топката. Така че това са две неща, които ще трябва да подобрим във втория мач.“

Срещата в четвъртък ще бъде по-специална се за разпределителя на Трентино Рикардо Сбертоли. Вторият двубой от финалната серия ще бъде под номер 100 за него с цветовете на настоящия му клуб. Световният шампион от 2022 г. се присъедини към отбора преди началото на сезон 2021-2022 г.

Сбертоли спечели осем медала с Тренто досега. Посрещачът завоюва злато от Суперкупата на Италия през миналия сезон, както има бронзов и сребърен медал от последните две издания на Световното клубно първенство за мъже.

Мачът в четвъртък ще отбележи четвъртата среща между съперниците през сезона. След триумфа си в понеделник, Тренто вече има на сметката си две победи срещу тима на Лубе.